Cesta, kterou jíme: Laura Chancey, máma 5 a Pie Enthusiast v Birminghamu, AL

Když jsem poprvé volal Laura Chancey kolem poledne na Halloweenu klidně čekala na amazonský vůz - nesoucí jedno ze svých dětí Halloweenské kostýmy - dorazit včas na trik nebo ošetření, které bylo nastaveno na pouhé pár hodin později. Zatímco se moje hlava vířila potencionálně katastrofálními scénáři, byla jsem zklidněna skutečností, že Laura byla naprosto nezaujatá. Bez ohledu na to, co se stalo, nechala to fungovat. (Čtenáři, nebojte se - Halloween šel podle plánu.)

Dozvěděl jsem se, že to je způsob, jak Laura (která je obchodním designérem interiérů a pekařem krví); její manžel, Caleb (který je nezávislý fotograf); a jejich pět „litrů“ (ve věku 8 a méně) přistupuje k většině věcí v životě - zejména k jídlu. "Jsme opravdu skvělí, když něco vymyslíme z ničeho," řekla Laura Kitchn. "Rád se díváme do našeho kabinetu a přemýšlíme." Nemáme nic … Pak se znovu podíváme a použijeme to, co musíme udělat, aby bylo něco skvělého. “

Zde je pohled na život Laury v Birminghamu, její oblíbené přísady šetřící peníze a jídlo, které může odniknout odnikud.

Máte plný dům! Můžete nám dát utajené informace?
Můj manžel Caleb a já máme pět dětí. Prvním z nich je Rhodos, který má 8 let. Coen je 6. Náš střed je Opal (jde Ollie) a je jí 4. Emmylou je pak 2. A náš poslední je Solomon a je rok starý. Je to tak zábavné a úžasné. Všichni jsou jen nejlepší přátelé a je to opravdu příjemné sledovat.

Páni! Je pro vás něco jako normální den?
Můj manžel je fotograf na volné noze, takže jeho rozvrh se liší. Jednoho dne bude doma, další bude mít schůzky a další bude mimo město. Právě teď vyrovnávám zdřímnutí, takže jsme v domě téměř celý den každý den. Pokud nezískám děti, nebo je nevrhnu, jsme tady. Vyzvedl jsem naše dva nejstarší kluky kolem 14:00. a pak se otočím a je večeře. Je to skvělé - ale je toho hodně. Provozujeme také Airbnb z kočárku mimo náš domov. Máme lidi, kteří zůstávají neustále, takže to je další náhodná věc, kterou dělám každý den.

Takže jste OBCHODNÍ přinejmenším. Jak vypadají jídla uprostřed toho všeho?
Naše věc s jídlem je do značné míry jak nakrmíme spoustu dětí a sami trochu peněz? To obvykle znamená, že vařím všechno od nuly. Byl jsem vychován v rodině, kde jsme spolu hodně vařili, takže ve mně je zakořeněno myšlení. Musíme nakupovat hromadně, kam můžeme a jdeme Aldi mnoho. Prostě to děláme.
Letos v létě jsme se přestěhovali do nového domu a má spoustu dvorku. Naším cílem je zasadit obrovskou zahradu, abychom mohli pěstovat spoustu vlastních potravin, protože produkce je nejdražší věc, kterou si koupit.

To je skvělý nápad. Můžeš mě projít snídaní, obědem a večeří?
Dobře, takže snídaně: Právě jsme si uvědomili, že nemůžeme dělat cereálie. Naše děti to milují, ale je to příliš mnoho peněz a není to dost. Takže děláme hodně pečené ovesné vločky se sirupem, zvláště když je venku zima. Když jsou víkendy, nebo naše děti v pátek nemají školu, máme vícedenní palačinka. Jen míchám různé mouky dohromady. Také děláme hodně vajec.
Oběd máme spoustu tortil, quesadil a sendvičů. Nejoblíbenější věcí dětí během dne je snack oběd. Jen hodím spoustu věcí, které mám v lednici na talíř, jako mrkve, jablka a arašídové máslo, šunka a sýr. Milují to. Je to druh naší cesty na oběd.
Na večeři děti milují jakýkoli druh rýžového pokrmu: smažená rýže, kuřecí kari s rýží, cokoli s rýží. Právě jsme dostali také pizzu na naší zahradě. Vyrábíme tunu pizzy doma, takže se nemusíme objednávat. Jen si koupím těsto na pizzu v Publixu. Snažím se vylepšit recept na těsto, ale ještě jsem se tam docela nedostal.

Jaké jsou vaše oblíbené rozpočtové ingredience, aby se z nich stala snadná jídla?
Když jsme se s Calebem poprvé vzali, byl na volné noze a právě získával pracovní místa, takže jsme neměli spoustu peněz a musel jsem být kreativní. Takže bychom dostali tunu brambor a byl bych rád, co s nimi mohu udělat? Dělal bych všechno - noky, hashe, pokaždé něco jiného. Také bychom měli spoustu vajec, abych je promíchal, proměnil bych je v soufflé, takže bychom si mohli s trochou věcí něco dobrého k jídlu. Můžeme mít jen pár věcí, ale vždy si tvoříme s tím, co jíme. K zklamání našich dětí někdy znamená, že jíme věci, které se jim nelíbí.

Také děláme jednu fazolovou noc v týdnu jen proto, že fazole jsou tak levné. To znamená spoustu cizrny. Milujeme falafel a něco řeckého. Používáme také hodně brambor.

Jak si poradit, když se dětem nelíbí, co děláš?
Máme pravidlo tří kousnutí. Musí si vyzkoušet tři velké kousnutí, ať už se rozhodnou, jestli se jim to líbí nebo ne. Dozvěděli jsme se to od Pete Cat. Snažíme se jim vštípit, aby se snažili věci zkoušet. Vaše chutě se změní, když rostete. Viděli jsme, že s tím, jak se náš opravdu vybíravý prvorozený vyvinul v někoho, kdo bude zkoušet více věcí.

Připadá vám někdy plánování jídla (nebo předpřipravování), nebo ho upřednostňujete?
V našem životě je příliš mnoho proměnných, abychom se drželi rychlého stravovacího plánu. Caleb nakupuje všeobecně s potravinami a já si kousky vyzvednu! Máme Costco členství, ale je to daleko od našeho domu, takže jdeme jako jednou za měsíc nebo každé dva měsíce. Dostali jsme druhou ledničku, takže snad můžeme přidat další hromadné nákupní výlety Costco. Caleb dělá většinu našich nákupů potravin, což je opravdu pěkné. Před těmito cestami jsem občas naplánoval jídlo, vytvořil seznam, pak by měl všechno na seznamu a o pár dní později jsem jej ztratil. Vždy pracuji za běhu.

Protože se nemůžete vždy dostat do Costco, kam místo toho Caleb jde?

Pravděpodobně jednou za dva týdny vede běh Aldi. Walmart vyzvednutí bylo úžasné. Pokud přicházíme z parkoviště, mohu si objednat potraviny na mém telefonu a oni to jen doručí do mého auta. Jinak bych k mému Walmartu nešel, ale oni to začali dělat už před měsícem a je to úžasné.

Řekl jsi, že jsi opravdu dobrý na tom, že něco vymyslíš z ničeho. Jaká je poslední věc, kterou jsi z ničeho vybičil?
Všechno, co jíme, je výsledkem toho, že jsem chodil do spíž a díval se na to, co máme. Druhý den jsem si připravil sušenky, protože jsme měli mouku a máslo a to je opravdu vše, co potřebujete. Sušenky v tomto domě jdou dlouhou cestou. Děti je milují - mohli bychom je mít při každém jídle.

Také polévka (jako kuřecí nudle nebo bramborový pór). Vyděláme to hodně ve velkém množství a pak to zmrazím. Budu mít spoustu náhodných ingrediencí, hodím je do hrnce, přidám vodu a my máme polévku!

Na čem se potkáte?
Produkce je velká. Cítím se velmi luxusní, když mám čerstvé zelené. Jedna věc, na kterou jsem nadšená, když konečně máme zahradu, je denně salát. Pokud si koupíme zelené, netrvají dostatečně dlouho. Budeme je muset jíst opravdu rychle. Kdybych mohl jíst salát, který není pokryt rančem, bylo by to skvělé. Jíme hodně zeleniny, ale většina z nich je zmrazená. Jako by bylo získání čerstvé hlavy brokolice, která se opéká, tak luxusní. Jak naše děti rostou, začneme toho mít víc. Ale teď je to jako krmení mas.

Je pravda, že jste slavní svými koláče?
Když moje babička zemřela, začal jsem pořád dělat koláče, protože to byla její dohoda. Moje rodina tolik postrádala její koláče, takže jsem se ujal role výrobce koláče. Caleb je tak nápadný člověk, takže byl rád, že to může být váš podnik. Chtěl, abychom měli koláčový obchod. Začal jsem psát recepty a prodávat koláče Instagram. Zejména jablkový koláč Mawa Mawa. A tento solený karamelový koláč. Když to potřebujeme, náhodně to byl zdroj příjmů.

Cesta, kterou jíme je řada profilů a rozhovorů s lidmi, jako jste vy, o tom, jak se živí sebe a svým rodinám. Aktivně hledáme lidi, kteří budou vystupovat v této sérii. Nemusíte být slavní ani dobrým kuchařem! Zajímají nás lidé ze všech prostředí a stravovacích návyků. Jak překonáváte výzvy, abyste se nakrmili? Pokud byste se s námi chtěli podělit o svůj vlastní příběh, nebo pokud víte o někom, koho si myslíte, že by bylo pro tuto sérii skvělé, začněte zde s tímto formulářem.

Pár se milostným příběhem obchodu s potravinami

Cesta, kterou jíme

Mluvili jsme s Ashley, která žije se svým manželem Marlonem pouhých 15 minut před Memphisem, o jejich sladkém milostném příběhu a o tom, jak její náročná výchova změnila způsob, jakým přemýšlí o jídle.

Lauren Masur

8. prosince 2019

  • Podíl