Cesta, kterou jíme: Jak dědictví Turecko farmář v S.C. slaví Den díkůvzdání

Tyto produkty vybíráme nezávisle - pokud si koupíte některý z našich odkazů, můžeme získat provizi.

název: Jonesova rodina
Umístění:Doko Farm, Blythewood, Jižní Karolína
Kolik lidí pravidelně spolu jedí doma? 4: Amanda, Joe, Phoebe (10), Ezra (6)
Vyhýbání se: Žádný. Raději jedí místní, udržitelně pěstované a sezónní jídlo.

Když jsme letos debatovali o velkých nápadech na Den díkůvzdání, konverzace našeho týmu se obrátila na ty, kteří přivedli velkého ptáka na naše stoly. Jak vypadá „Den Turecka“ pro někoho, kdo vlastně vychovává krůty na živobytí? Je to hořkosladká? Klinický? Děsivý? Rozradostněný? Existuje jen jeden způsob, jak to zjistit: Zeptejte se farmáře.

Seznámili jsme se s rodinou Jonesů, kteří chovají krůty dědictví - a mnohem více! - na Doko Farm v Blythewood v Jižní Karolíně (farma od Joeovy rodiny od roku 1839). Mluvili jsme o jejich roamingových krůtách milujících česnek a pažitka milujících pažitka, o nevyhnutelném „dni zpracování“ ao tom, co končí na stole Díkuvzdání rodiny Jonesových.

Nejprve se musím zeptat, jak vaše rodina slaví Den Turecka - er, Díkuvzdání?
Díkůvzdání jsme hostili pouze jednou za posledních 10 let. Joeova rozšířená rodina má své tradice a preference, a my se s tím snažíme válet. Naše děti obvykle pomáhají ochutnat brusinky, jablko, pomeranče (z Krmení zdravé vegetariánské rodiny Ken Haedrich) a připravuji super čerstvou a místně pěstovanou zeleninu, obvykle něco zeleného.
Letos však náš rodinný příslušník, který obvykle hostí, to nemůže udělat, a my jsme byli požádáni, abychom hostili na statku. Naštěstí mám pár dalších celých krůt dědictví zpět na farmě, od našeho zpracovatele. Rozhodně jsem neměl svou rezervaci včas! První z nich už je skvělý a bude sloužit ve škole našich dětí jako součást celoškolského komunitního jídla. Druhý bude na shromáždění Díkuvzdání u nás doma.
Další z našich nejoblíbenějších tradic v listopadu je Friendsgiving, když se scházíme k jídlu s možností výdeje potlucků v domě našich přátel. Na toto jídlo peču koláče. Vyrábím pekanový mocha koláč, který všichni milují, chutný mletý koláč mojí mámy nebo něco úplně jiného - jako loni pražená řepa a jablečný koláč s křenem. Dva nebo více koláčů je nutností, plus jeden ukrytý doma, abychom si nás mohli později užít. V letošním roce plánuji vykreslit tuk z našich guinejských prasat, aby se koláč stal kůrkou. Listové sádlo je ceněné těstovinovými kuchaři za jeho mimořádně čistou chuť a schopnost vytvářet šupinaté krusty a lehké pečivo.

Je jen přirozené, že budete mít krůty Doko Farm!
Každý rok si užíváme jednu nebo dvě z našich krůt dědictví, ale obvykle až kolem Vánoc, takže toto díkůvzdání je bonus. A pak budeme mít další v zimě na shromáždění přátel na našem statku. Pokud je v naší mrazničce další krůta s dědictvím, obvykle ji připravuji na posádku zemědělských dobrovolníků v určitém období roku. Naši dobrovolníci na farmě jsou nejlepší!

Plánovali jste vždy skončit na farmě v Jižní Karolíně?
S manželem Joe jsme se setkali v UC Santa Cruz a my jsme se tam velmi zapojili do místního hnutí biopotravin. Žádal jsem o návrat do školy pro udržitelný zemědělský program, když Joe zdůraznil, že jeho rodina vlastnila zemědělskou půdu v ​​Jižní Karolíně (a měla od roku 1839). To na mě nekliklo, když mě požádal, abych si ho vzal - předpokládal jsem, že budeme žít v Kalifornii! Všechno to ale nakonec dopadlo na místo. Joe dokázal získat místo pro výuku na jeho alma mater, University of South Carolina, a jeho rodina nám udělala půdu pro naši farmu. Na podzim roku 2007 jsme se přestěhovali zpět a začali jsme pracovat na tom, aby náš statek byl obývatelný - nebylo to už 60 let. Původní část byla postavena jeho pradědečkem v polovině 18. století. Tak jsme tady skončili.

Jaký je den v životě jako na farmě?
Naše dny obvykle začínají snahou probudit naše děti a připravit je do školy. Budu se chtít obědvat a Joe z nás dělá espresso (velmi důležité!). Děti obvykle chodím do školy a Joe odejde do práce. Joe je ředitelem fakulty v Green Quad USC a vyučuje kurzy environmentální vědy o udržitelnosti potravin a mořské vědy. (Vidíte, že udržitelnost a proces, jak se jídlo dostává ke stolu, jsou zřídka daleko od naší mysli.) Postarám se o ranní farmářské práce jako je zajištění toho, aby všichni naši drůbež, ovce, prasata a hlídací psi byli krmeni, napojeni a zdraví (k tomu dochází nejméně dvakrát den). Poté pracuji na dalším farmářském projektu, jako je oprava oplocení nebo příprava na náš místní zemědělský trh.

V odpoledních hodinách vyzvedávám děti ze školy a trávím čas jejich opětovným připojováním, získáváním občerstvení a pomáháním s domácími úkoly. Poté, co se Joe večer vrátí domů, obvykle řeší poslední kolo krmení a kontroly hospodářských zvířat, abych se mohl soustředit na večeři.

Páni, to je spousta úst!Kolik zvířat máte na Doko Farm?
Podívejme se, zkoumám zvířata na pastvinách [směje se]. Máme kuřata Buckeye, hejno chovných kuřat, další skupinu kuřat, která chováme pro vejce, a další skupinu, kterou pěstujeme pro masové ptáky. Máme 15 krůt Naragansett pro chov a skupinu přibližně 40, která bude zpracována na svátky. (Nějaké roky se však někdo ukrývá v den zpracování a oni zůstanou pozadu!)
Chováme také kozy, prasata, ovce, psy a kočky. Děláme tunu více než drůbež. Jak fungují farmy, jsme mikrofarma, ale je to víc, než se vejde do typického dvorku.

Mají vaše zvířata jména?
Ne všechny, ale některé. Máme tři kozy se jmény: Carmen, Strawberry Shortcake a Foxrun. Dva z našich prasat, Thelma a Louise, rádi spolu chodí na dobrodružství. A Bacon Bits byl prase s krmením z láhve, které nikdy zcela nepřekonalo jeho postavu. Měli jsme také chov krůt jménem Chowder a Stewy. Pak jsme se vzdali pojmenování. Ale pokud na této farmě máte jméno, docela jste si to vydělali.

Proč chováte historická plemena?
Maso dědictví na pastvinách poskytuje zdravější alternativu pro půdu, zvířata, zemědělce a spotřebitele. Plemena dědictví, která mohou létat, běžet, pářit se sama o sobě a hledat krmivo pro velkou část své stravy, využívají vše, co systém pastvin nabízí. Tato plemena nám také pomáhají udržovat v našem potravinovém systému určitou rozmanitost, genetickou i chuťovou. Tímto způsobem má naše farma ekologickou, kulinářskou a konzervační misi.
Chov zvířat trvale udržitelným způsobem, v malém měřítku, na pastvině, však má své vlastní výzvy. Ztratil jsem počet, kolik kbelíků vody jsem nosil, a to buď z důvodu zamrznutí potrubí, nebo protože naše rotačně spásaná drůbež byla na opačném konci pastviny a hadice by nedosáhla jim. Pomalý růst kulturních plemen je dvojnásobný nebo více času, než průmyslové plemeno dosáhne tržní váhy; to rozhodně zvyšuje konečnou cenu našich produktů. Tento pomalý růst je připravuje na dlouhý, produktivní venkovní život a umožňuje jim rozvíjet jejich chuť, která si vydělala každé z plemen, které získáváme na místě Pomalé jídlo Archa chuti. Je to aroma, díky které se naši zákazníci vracejí.

Jsme tak zvědaví - připoutáte se k krůtám nebo je to všechno v podnikání?
Jak to mohu říci a nechci to špatně dopadnout... jak víte, chováme plemena dědictví, která jsou chována pro dlouhý, produktivní venkovní život. Mají pastviny, ale naše ploty zcela ignorují. Jdou prostě kamkoli chtějí - a pokud nestojíte vedle nich, neoceníte si, jak jsou velcí. Tráví celý den, každý den pobíhají. Pokud narazíte do obličeje křídlem, vaše oči budou určitě zalévat - jsou tak silné. Jedli také všechny mé česnekové pažitky, takže jsou dobře kořeněné!
Na konci dne jsou krůty Narragansett opravdu velké, spousta práce a nechtějí zůstat tam, kam je dáte. Díky díkuvzdání jste připraveni mít na farmě o 40 méně krůt! Pomáhá to, že stále máme chovné krůty, o které se bude starat, až se vrátíme ze dne zpracování, takže je to méně smutné. Také skončíte s Tureckem a víte přesně, jak bylo vychováno, co se stalo s produkcí toho ptáka, že to bylo provedeno udržitelně a že měl jen jeden špatný den.

Kde si lidé mohou koupit vaše krůty?
Prodáváme přímo spotřebitelům. V tuto chvíli nenajdete naše produkty v žádných obchodech. Najdete nás online nákupem přímo z našeho obchodu nebo na našem místním zemědělském trhu.

Je to ale trochu jiné, protože pokud kupujete dost potravin, řekněme Publix, můžete získat zdarma krůtu. Ale pokud si objednáte jeden z našich, je to 10 dolarů za libru. Takže tam je nějaký šok nálepky. Neděláme však banku na krůtách. Pokrývá náklady na krmení. Za práci, kterou dělám, nedostávám ani pravidelné výplaty. Součástí křivky učení pro mě bylo nalezení mé zákaznické základny a spojení s nimi. Může to být opravdu skličující pokus vysvětlit, proč nesoutěžím s velkými obchodními cenami na mém masu.

To dává smysl. Jaký je nejlepší způsob, jak lidi poučit o plemenech dědictví?
Na farmě máme den, kde je každý vítán, aby se přišel podívat na hejno - několikrát za rok lidé chodí na prohlídky. Pokud jste to opravdu chtěli, mohli byste je vidět, když se vylíhnou, uprostřed rostou a než odejdou. Snažíme se, aby lidé viděli každý krok procesu. Lidé kladou vklady na naše krůty a jednou za každé tři roky dostaneme sirotek, pokud se někdo ukáže, že ho nezvedne. V tom případě pro nás prostě skončí jeden, nebo prodáme na zemědělském trhu.

Zmínili jste, že výměna je věc na vašem místním zemědělském trhu! Jak to obvykle funguje?
Vyměnil jsem jehněčí kotlety za čerstvé mořské plody z pobřeží a za chléb z Henryho chlebové kuchyně. Jeden z jeho bochníků trvá 18 hodin od začátku do konce (zatímco obchod s potravinami chléb trvá blíž k 30 minutám). Stejně jako u našich pomalu rostoucích kulturních dědictví, časem přichází chuť a to se nedá spěchat. Také obchoduji s kuřaty s jiným farmářem pro místní, velmi čerstvé a udržitelně pěstované vegetariány. Pro-tip: Zašlete roztomilého 6letého muže s pihami na nos, aby provedl výměnu. Vyměňoval jsem za stejnou hodnotu, ale Ezra se vrátil s hromadou čerstvých zelenin a několika řezaných květin, které naprosto převyšovaly hodnotu kuře, které obchodoval.
Náš místní zemědělský trh stále roste, ale kamarádství nás všechny vrací. Miluji naše dodavatele a jejich vášeň pro jídlo. Více než jednou, když byl u zákazníků klid, jsme se ocitli krmení navzájem vzorky a být nadšeni, jaké úžasné nabídky jsme měli. Těším se na náš středomořský trh Blythewood Farmers 'Market, protože vím, že budeme ve čtvrtek tak dobře jíst!

Co jiného bude kromě krůt na letošním Díku díkůvzdání?
Jsme na jihu, takže na tom budou sladké brambory - v nějaké formě. Obvykle si dělám důl s citronem, muškátovým oříškem a smetanou (místo marshmallow verze). Rád dělám krupice, které jsou jako jižní polenta. (Rodina mého otce je součástí Itala.) A bratranec Joe vlastní a provozuje frézovací společnost v okolí, takže máme zdroj pro místně rozemleté ​​a frézované krupice. Budeme mít také kukuřičný chléb a nějaké dušené greeny. Jsme velcí v pojídání od nosu k ocasu a od kořene k listu.

Cesta, kterou jíme je řada profilů a rozhovorů s lidmi, jako jste vy, o tom, jak se živí sebe a svým rodinám. Aktivně hledáme lidi, kteří budou vystupovat v této sérii. Nemusíte být slavní ani dobrým kuchařem! Zajímají nás lidé ze všech prostředí a stravovacích návyků. Jak překonáváte výzvy, abyste se nakrmili? Pokud byste se s námi chtěli podělit o svůj vlastní příběh, nebo pokud víte o někom, koho si myslíte, že by bylo pro tuto sérii skvělé, začněte zde s tímto formulářem.

Pár se milostným příběhem obchodu s potravinami

Cesta, kterou jíme

Mluvili jsme s Ashley, která žije se svým manželem Marlonem pouhých 15 minut před Memphisem, o jejich sladkém milostném příběhu a o tom, jak její náročná výchova změnila způsob, jakým přemýšlí o jídle.

Lauren Masur

8. prosince 2019

  • Podíl